Lea Gobec osvojila europsku broncu u Mariboru

Posljednjeg dana pojedinačnog natjecanja na Europskom juniorskom prvenstvu za juniore i juniorke u Mariboru, Hrvatska je osvojila brončanu medalju. U kategoriji do 78 kg Lea Gobec je imala jako dobar dan te s dva wazarija slavila protiv Voronine (RUS) i iskontrolirala tijek borbe.

Gobec je do bronce došla pobjedama protiv Dudenaite (LTU, ippon) i Hoellwart (AUT, ippon nakon 50 sekundi), a zatim u polufinalu upisala jedini poraz, od Bukrejeve (RUS, ippon). Uspjela se psihološki pripremiti za borbu za broncu te osvojiti vrijedno europsko odličje uz veliku potporu navijača s tribina mariborske sportske dvorane Lukna u Ljudskom vrtu.

- Lea je odlično odradila cijeli dan. Borila se srčano, pametno i potpuno zasluženo došla do medalje. Čak i u polufinalu, sve dok nije «ostala» u zahvatu, radila je dobro – prokomentirao je trener reprezentacije Hrvoje Petranović.

Čast da Lei Gobec uruči europsku broncu dobio je Hrvoje Lindi, sportski direktor Europske judo unije i glavni tajnik Hrvatskog judo saveza.

Ostali hrvatski predstavnici nisu uspjeli ući u borbu za medalje, a čak četiri judašice, Iva Oberan (do 57 kg), Karla Prodan (do 70 kg), Zrinka Miočić (preko 78 kg), Katarina Lucija Vuković (preko 78 kg), završile su EP na 7. mjestu.

Europsko juniorsko prvenstvo završava ekipnim natjecanjem u nedjelju 17. rujna, a nastupit će hrvatska ženska reprezentacija. Kvalifikacije počinju u 11:00 sati, a finalni blok je na rasporedu u 15:30 sati.