Zlato za Bulića i srebro za Holjevca u Rumunjskoj

Hrvatski judaši Zvonimir Bulić i Mateo Holjevac osvojili su zlatnu, odnosno srebrnu medalju, na natjecanju u Rumunjskoj u konkurenciji 100 judaša s intelektualnim poteškoćama.

Zvonimir Bulić (JK Dugave) i Mateo Holjevac (JK Duga Resa) nastupili su na "Open Special Needs Judo Tournament Romania" od 1. do 4. rujna, u organizaciji Special Needs Judo Union, Rumunjskog judo saveza i Asociatia Down Bucuresti te postigli odličan uspjeh.

U konkurenciji 100 judaša s intelektualnim poteškoćama iz 10 zemalja Zvonimir Bulić (do 90 kg, lvl 4) osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju. Mateo Holjevac (do 46 kg, lvl 2) osvojio je 2. mjesto i srebrnu medalju. Zvonimir Bulić će nastupiti i na Svjetskom prvenstvu za osobe s intelektualnim poteškoćama u Njemačkoj od 19. do 22. listopada, koje se po prvi puta održava pod pokroviteljstvom IJF-a i predsjednika Njemačke. JK Dugave i JK Duga Resa dobile su ponudu da iduće godine održe prvi Special Needs Judo Union turnir u Hrvatskoj u sklopu kojeg bi se održao niz radionica za trenere i suce prema programu Special Needs Judo Union kako bi se što veći broj hrvatskih klubova i trenera uključio u rad sa judašima s intelektualnim poteškoćama.