PH za dječake i djevojčice pokazalo širinu hrvatskog juda

Nakon juniorskog prvenstva Hrvatske na red je došlo i prvenstvo Hrvatske za najmlađe. U Splitu su snage osim juniora odmjeravali i dječaci i djevojčice do 14 godina.

U konkurenciji dječaka ekipno se najuspješnijim pokazao Istarski borac, a u konkurenciji djevojčica ekipno prvo mjesto osvojile su splitske Pujanke. Judo klub Black Belt drugi je u ekipnom poretku dječaka, dok se na trećem mjestu nalazi se Lika Zagreb. Ekipno srebro u konkurenciji djevojčica odnio je Zrinski Čakovec, a broncu Medvedgrad.

Ovogodišnje je prvenstvo Hrvatske za djecu okupilo 178 dječaka i 104 curice iz sveukupno 55 klubova. O kvaliteti konkurencije govori i podatak da je Istarski borac slavio ispred Black Belta zbog manjeg broja natjecatelja, obzirom da je broj osvojenih bodova bio isti.

U najbrojnijoj kategoriji do 46 kilograma za dječake zlatom se okitio mladi Dan Koncilija. Mladi judaš iz Black Belta ovaj je uspjeh ostvario kroz pet kvalitetnih borbi. U konkurenciji djevojčica najbrojnija kategorija bila je ona do 48 kilograma, a nju je osvojila Nika Markulin. Mlada nada judo kluba Jaske trijumfirala je s četiri odlične borbe.

Hrvatski judo mora veseliti činjenica kako je pojedinačnu medalju na ovom prvenstvu za djecu iznjedrilo čak 36 različita kluba - takva raznolikost mnogo obećava za budućnost razvoja juda u Hrvatskoj.