Rade Krnjeta veteranski viceprvak Europe

Prvi dan Europskog veteranskog prvenstva na Gran Canariji (Kanarski otoci) Rade Krnjeta je u kategoriji do 90 kilograma (M7) osvojio srebrno odličje. Za Hrvatsku je nastupio i Goran Antolin u kategoriji do 81 kilogram (M5).

Aktualni svjetski veteranski prvak iz Meksika (90 kg, M7) Rade Krnjeta na Kanarskom je otočju obranio naslov europskog veteranskog viceprvaka. Naime, Krnjeta je ovim srebrom ponovio prošlogodišnji uspjeh srebrne medalje s Europskog veteranskog prvenstva u Škotskoj.

U prvom kolu lakoćom (ippon) je svladao Nijemca Volkera Geissa. U polufinalnom dvoboju s Portugalcem Joaquimom Guerreirom Krnjeti je bio dovoljan jedan wazari i taktički dobro odrađena borba. U finalnoj borbi bolji je ipak bio Azerbajdžanac Farhad Rajabli (wazari).

Za Hrvatsku je do 81 kilogram (M5) nastupio i Goran Antolin - bolji od njega (ippon) u prvom kolu bio je rusku predstavnik Mikhail Millons.