Josip Sančić srebrni s Europskog veteranskog prvenstva

Drugi dan Europskog veteranskog prvenstva na Gran Canariji u kategoriji do 90 kilograma (M3) Josip Sančić je Hrvatskoj donio još jedno srebrno odličje.

Sančić je prošlogodišnji europski prvak iz Glasgowa (Škotska) te prošlogodišnja svjetska veteranska bronca iz Meksika. Malo mu ja nedostajalo da ove godine obrani naslov europskog prvaka, no bez obzira na finalni poraz može biti izuzetno zadovoljan svojim nastupom.

Najprije je ekspresnim ipponom (17 sekundi) pobijedio Španjolca Maria Samper Aguileru. Potom je s dva wazarija svladao Azerbajdžanca Mahira Aghamirzayeva, a u polufinalnom ogledu taktički je nadmudrio (tri kazne) gruzijskog predstavnika Gochu Beradzea. U tijesnoj finalnoj borbi izgubio je od Rusa Andreia Salmina - Rus je tako obranio svoj veteranski naslov svjetskog prvaka kojeg je osvojio i lani u Meksiku.