Istarski borac uzeo pet naslova prvaka Hrvatske, Student osvojio ekipno prvo mjesto

Tena Šikić i Tihea Topolovec, foto: Tino Marić/HJS

Prvenstvo Hrvatske 2021. za seniore i seniorke u Zagrebu je okupilo ponajbolje judaše u državi, a izostala su najjača imena JK Pujanki poput Barbare Matić i Karle Prodan te Lara Cvjetko (JK Black Belt Zagreb) i Ivana Maranić (JK Panda Zagreb).

Članovi JK Istarski borac iz Pule odlaze iz Zagreba s pet naslova prvaka Hrvatske. Lara Kliba (do 70 kg), Dani Klačar (do 60 kg), Robert Klačar (do 66 kg), Damian Sokolović (do 81 kg) i Dominik Družeta (do 90 kg) razveselili su Istru i trenera Deana Ilića.

Jedan naslov manje osvojili su članovi AJK Student iz Splita, ali zbog većeg broja osvojenih bodova (43-40) splitski judašice i judaši su najuspješniji klub. Povratnica nakon ozljede Tihea Topolovec (do 57 kg), Tina Radić (preko 78 kg), Zlatko Kumrić (do 100 kg) i Marko Kumrić (preko 100 kg) donijeli su zlata klubu s Gripa.

Na trećem mjestu su članovi JK Zagreb (36 bodova), uz jedno zlato, ono Lee Gobec (do 78 kg).

U muškoj konkurenciji najuspješniji je bio JK Istarski borac iz Pule (32 boda), dok je AJK Student iz Splita osvojio 24 boda, a JK Kaštela 16 bodova.

U ženskoj konkurenciji JK Zagreb je osvojio 22 boda, tri boda više od AJK Student, dok je 16 bodova osvojio JK Profectus Samobor.

U kategoriji do 48 kg, zlatna je bila Sara Matijević (JK Osijek), srebrna Matea Svečnjak (JK Samobor), a brončana Petra Turk (JK Profectus Samobor).

U kategoriji do 52 kg, zlatna je bila Ana Viktorija Puljiz (JK Solin), srebrna Tena Pšeničnjak (JK Profectus Samobor), a brončane Elena Pleša (JK Pinky Velika Gorica) i Demi Lisjak (JK Zagreb).

U kategoriji do 57 kg, zlatna je bila Tihea Topolovec (AJK Student Split), srebrna Jana Cvjetko (JK Black Belt Zagreb), a brončane Tena Šikić (JK Zagreb) i Nina Cvjetko (JK Black Belt Zagreb).

U kategoriji do 63 kg, zlatna je bila Iva Oberan (JK Župa Dubrovačka), srebrna Katarina Krišto (JK Dalmacijacement), a brončane Ivana Mandarić (JK Split) i Dora Bortas (JK Samobor).

U kategoriji do 70 kg, zlatna je bila Lara Kliba (JK Istarski borac Pula), srebrna Lucija Babić (JK Zagreb), a brončane Nika Jakuš (JK Panda Zagreb) i Ivana Anđela Violić (JK Dubrovnik 1966).

U kategoriji do 78 kg, zlatna je bila Lea Gobec (JK Zagreb), srebrna Maja Franić (JK Kaštela), a brončane Lorena Perković (JK Zagreb) i Nadina Biljanović (JK Black Belt Zagreb).

U kategoriji preko 78 kg, zlatna je bila Tina Radić (AJK Student Split), srebrna Helena Vuković (JK Profectus Samobor), a brončane Marćelina Vranješ (AJK Student Split) i Katarina Lucija Vuković (JK Profectus Samobor).

Kod seniora, u kategoriji do 60 kg, zlatnu medalju je osvojio Dani Klačar (JK Istarski borac Pula), srebrnu Nikola Zorotović (JK Kaštela), a brončane medalje Fabian Matijaca (JK Marjan Split) i Filip Cvek (JK Panda Zagreb).

U kategoriji do 66 kg, zlatnu medalju je osvojio Robert Klačar (JK Istarski borac Pula), srebrnu Nikola Vdović (JK Zagreb), a brončane medalje Leon Đapić (JK Ura nage Dubrovnik) i Marino Tomaš (JK Split).

U kategoriji do 73 kg, zlatnu medalju je osvojio Mislav Krček (JK Kaštela), srebrnu Stjepo Roko (JK Dubrovnik 1966), a brončane medalje Timon Perić (JK Lika Zagreb) i Patrik Sumpor (JK Zagreb).

U kategoriji do 81 kg, zlatnu medalju je osvojio Damian Sokolović (JK Istarski borac Pula), srebrnu Lovre Barišić (JK Dalmacijacement Kaštela), a brončane medalje Oliver Makarović (JK Zagreb) i Marin Vujić (JK Kaštela).

U kategoriji do 90 kg, zlatnu medalju je osvojio Dominik Družeta (JK Istarski borac Pula), srebrnu Antonijo Garašić Ernješ (JK Mladost Osijek), a brončane medalje Tin Straža (JK Zagreb) i Josip Bulić (JK Dubrovnik 1966).

U kategoriji do 100 kg, zlatnu medalju je osvojio Zlatko Kumrić (AJK Student Split), srebrnu Frane Vukičević (AJK Student Split), a brončane medalje Jakov Podrug (JK Alkar Sinj) i Josip Kokeza (JK Solin).

U kategoriji preko 100 kg, zlatnu medalju je osvojio Marko Kumrić (AJK Student Split), srebrnu Marcel Škalec (JK Profectus Samobor), a brončane medalje Ivan Čović (JK Lika Zagreb) i Luka Miloš (AJK Student Split).

Pojedinačni rezultati, ekipno bodovanje, kao i pregled natjecanja nalaze se u dokumentima ispod.

Fotogaleriju s prvenstva pogledajte OVDJE.