Kokeza srebrna u Coimbra-i (POR)

Ovog vikenda u portugalskoj Coimbri  održava se Europski Kup za juniore. Prvog dana natjecanja medalju je osvojila aktualna kadetska vice-prvakinja Europe Ana KOKEZA(JK PUJANKE - Split). Kokeza je nastupila u kategoriji -57kg i sa pobjedama nad Estrellom LOPEZ (ESP), A.FIGEURIDO (POR), A.GRINCEVINCUS (BRA) i Jaione EQUISOAIN (ESP) izborila svoje današnje finale, koje nažalost gubi od domaće protivnice Doina-e BABENCO. Uz Kokezu u istoj kategoriji nastupila je i Tena Šikić, članica zagrebačke LIKA-e, ali nažalost prvu borbu gubi od Švicarke Fabienne KOCHER.

Od juniora danas su nastupili Denis Beljić (JK LIKA - Zagreb) i Jakov Podrug (JK PUJANKE - Split) u kategoriji do -81kg. U prvoj borbi Podrug je pobjedio domaćeg natjecatelja Rodriguesa, te upisao dva poraza od D.BARBONI (LUX) i D.KLAMMERT (CZE). Beljić je izgubio od N.COSTA (POR) i nažalost završio natjecanje bez repasaža.

Sutra se očekuje nastup juniorki do -63kg, -70kg, -78 i +78kg, odnosno juniora -55kg, -60kg, -66kg, -73kg.

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na osvojenim plasmanima i želi puno sreće ostalim natjecateljima koji će nastupiti sutra.