CVJETKO DO SREBRA U DOMINIKANI!

Nakon trijumfa Ane Viktorije PULJZ u Dominikanskoj Republici vrijeme je bilo za izlazak na tatami za 21-godišnju Laru CVJETKO (JK „Solin“). Finalistica s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Santo Domingu osvojila je srebrno odličje u kategoriji -70kg.

Finalnu borbu imala je protiv 26-godišnje predstavnice Venezuele Elvismar RODRIGUEZ (#12 WRL) koja je danas slavila nakon nešto manje od dvije minute borbe.

„Bio je malo lakši turnir, pa sam nekako došla s očekivanjem da ću osvojiti medalju i da ću možda biti prva. Znala sam da mogu pobijediti sve cure ovdje pa sam razočarana nakon finala, jer mislim da nisam pokazala sve što sam mogla i što sam trebala pokazati. Ali dobro, idem dalje, sama sebi sam pokazala da sam u dobroj formi i spremna. Sve što sam radila za Svjetsko prvenstvo pokazatelj je da sam dobro trenirala, cilj je napraviti dobar rezultat na Svjetskom prvenstvu i tamo pokazati svoj najbolji judo. Sada probati čim prije zaboraviti osjećaj razočaranja za finale i uživati u svojoj prvoj medalji koju sam osvojila ove godine i spremiti se za SP.“ – kazala je viceprvakinja svijeta Cvjetko.

Cvjetko je danas upisala sveukupno četiri borbe, od toga tri pobjede te poraz. U prvom kolu Cvjetko je rutinski odradila borbu protiv Karen MURILLO (COL), ippon je uslijedio nakon 1:45min. U drugom kolu Julieta PEREZ (MEX) nakon minute i pol borbe skuplja treću opomenu protiv naše predstavnice te gubi diskvalifikacijom odnosno Cvjetko pobjeđuje borbu. Polufinalnu borbu imala je s Kubankom Idelannis GOMEZ FERIE koju također pobjeđuje kao i prethodnu, no tek nakon 2:15min borbe.

„Jako sam zadovoljan s nastupom Lare Cvjetko na ovom turniru. Bila je savršena do finala, u finalu su nas malo poremetile sudačke odluke koje su po meni bile dvojbene, međutim ovo je za nas bio kontrolni turnir pred Svjetsko prvenstvo. Do danas se još nije borila s Rodriguez, ovo ćemo iskoristiti da ju dobro analiziramo i da ju za dva tjedna ako se budemo borili s njom da ju pobijedimo. Odlične pripreme u Madridu i Pan American Open za obje djevojke, okrećemo se Svjetskom prvenstvu i nadamo se čim boljem rezultatu.“ – kazao je trener Dragan CRNOV.

12. listopada 2022., za vrijeme Svjetskog prvenstva u Taškentu 2022., zastava IJF-a predana je Kataru koji će za samo nekoliko tjedana biti zadužen za organizaciju izdanja vodećeg događaja IJF-a 2023. godine.

Svjetsko prvenstvo u Dohi (QAT) započinje 7. svibnja i traje do 14. svibnja.