Matić zlatna na ECup-u u Lignanu, Capar srebrni u Ploiestiu

Već prvog dana Europskog kupa za juniore u talijanskom Lignanu dolaze odlične vijesti. Barbara Matić članica splitskih Pujanki osvojila je još jednu u nizu zlatnu medalju u kategoriji -70kg. Barbara je u Italiji bila bolja od B. ISIK (TUR), L.KUBIKOVA (CZE), M.SULTAN (KAZ), M.RYCAK (POL) i N.MERLI (BRA).

Paralelno sa juniorskim ECup-om, u Rumunjskoj se održava ECup za kadete. Tin Mihael Capar koji je prethodno u Portugalu na ECupu osvojio zlato (-55kg, JK ISTARSKI BORAC - Pula), u Rumunjskoj je osvojio  srebrnu medalju. Capar je pobjedio domaćeg predstavnika G.NEDELCU, A.MIRABELLA (ITA), A.DI LUCA (ITA), V.ALPIEV (BUL) i nažalost u finalu izgubio od G.GOES (BRA).

Prvog dana u Rumunjskoj plasmane su još ostvarili Paulo Buterin (-50kg, 5.mjesto), Mihael Topolovec (-66kg, 7.mjesto)

Hrvatski Judo Savez čestita natjecateljima na ostvarenim plasmanima.