BOŽIĆ ZAVRŠIO NA PETOM MJESTU TE NAJAVIO EKIPNI MEČ S PORTUGALOM, MILJEVIĆ SEDMA

Europski festival olimpijske mladeži polako se bliži kraju, pa je tako završilo i pojedinačno natjecanje u judu. Za najsjajnije odličje borilo se 308 judaša iz 43 zemlje, svaki za zlato u svojoj težinskoj kategoriji. Marko BOŽIĆ (JK „Solin“) danas je ostao nadomak postolja, peto mjesto u kategoriji -90kg. Dvije pobjede i dva poraza.

„Pa ništa, sve što se danas trebalo potrefiti, potrefilo se. Stvarno odličan dan, prve dvije borbe, ne sjećam se kada sam tako dobro odradio borbe kao te dvije. Polufinale Azerbajdžanac, bio je bolji u kontaktu uspio me baciti. Sada za treće mjesto jednostavno nije išlo, pokušavao sam na sve načine, sve što sam htio pokušati-probati, ali ništa nije išlo i eto na kraju peto mjesto, nisam zadovoljan, može bolje.“ – kazao je Božić.

11 sportova, preko 4000 sudionika, Europski olimpijski festival mladeži, podijelio je s nama dojmove od ovih proteklih dana.

- Definitivno jedno vrlo zanimljivo iskustvo, vrijedno. Sav taj festival, otvaranje, upoznavanje s drugim sportašima stvarno ekstra i to je zapravo uvod u olimpijske igre, na kojima se nadam da ću sudjelovati. Jednostavno nezaboravno iskustvo.

Uz Božića danas je još nastupila Vedrana MILJEVIĆ (JK „Black belt“ – Zagreb) koja se borila u kategoriji -70kg te završila na sedmom mjestu. Upisala je pobjedu protiv Eve SHERBAKOV (ISR) te poraze protiv Marte NAVICKAITE (LTU) i Jael WERNERT (AUT).

Sutra nas očekuje natjecanje mješovitih ekipa, točnije 22 njih koji se bore za medalje. Nažalost Hrvatska će u natjecanje morati oslabljena s obzirom na raniju povredu osvajača srebrne medalje Luke KATIĆA, no svjestan je Božić da se današnji dan treba zaboraviti jer sutra je još jedan veliki dan.

Pa ništa, kao što ste rekli, mora se smiriti glava. Svi moramo biti spremni za sutra, pobijediti Portugal, oni su nam prvi na redu, nakon toga ako dobijemo imamo Azerbajdžan. Nezgodna ekipa, stvarno su dobri u svakoj kategoriji imaju odličnog natjecatelja, ali ako mi sebe složimo u glavi i ako bude dobra atmosfera u ekipi svakoga možemo pobijediti. – dodao je za kraj Božić.