Mišković brončana u Celju, Islambašić nadomak medalje!

Ovog vikenda (18-19.6.) se održava Europski kup u konkurenciji seniora. Marijana MIŠKOVIĆ (JK STUDENT - Split) nakon Lisabona nastavlja odličan niz natjecanja. U kategoriji -63kg osvojila je brončanu medalju. Bila je bolja LAS Hanna (POL), PRIESNER Marlies (AUT), SANDERS Hanna (GER), SCHWAEBE Svea (GER), te gubi polufinalnu borbu od MILOŠEVIĆ Nine nakon pet minuta borbe i golden score-a, odluka sudaca je bila 2-1 za Milošević.

U kategoriji +100 nastupio je Damir ISLAMBAŠIĆ (JK ISTARSKI BORAC - Pula) i završio natjecanje na 5.mjestu. ISLAMBAŠIĆ se napokon navikao na svoju novu kategoriju (prije bio -100kg), bio je bolji od VAN LEEWUAARDE (NED), TALACH Tomasz (POL), TAHIROV Emil (AZE), BREITBARTH Andre (GER). Nažalost ISLAMBAŠIĆ je izgubio DIBRIN Mykyta (UKR) koji kasnije osvaja srebrno odličje. U borbi za brončanu medalju od njega je bio bolji natjecatelj Crne Gore, RADULOVIĆ Marko.

Prvog dana natjecanja plasman je još ostvarila Andrea BEKIĆ (JK ZAGREB, 7.mjesto). Upisala je dvije pobjede i dva poraza. Pobjedila je RAMSAY Connie (GBR) i DINASTA Sharone (ITA), izgubila je od PERENC Agata (POL) i KARAKAS Hedvig (HUN).

Danas su na rasporedu kategorije M: -66kg, -81kg, -100kg. Ž: -52kg, -70kg, -78kg.

Paralelno sa ovim ECup-om, u Riu de Janeiru se održava IJF Grand Slam gdje će danas nastupiti Tomislav MARIJANOVIĆ (-81kg).

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenim rezultatima.