UZBUDLJIV KUP U POREČU, HRVATI BEZ MEDALJE

Poreč, inače poznat kao destinacija Judo Festivala, po drugi put uspješno je organizirao još jedan Europski kup za kadete na kojem je nastupilo 588 judaša i judašica.

Čak šest natjecatelja iz Hrvatske došlo je do same završnice, no, nažalost svi su ostali nadomak postolja.

Peta mjesta osvojili su Filip KNEZ (-60kg/JK Šibenik), Marko VUJICA (-90kg/JK Samobor), Dan KONCILIJA (-90kg/JK Zagreb), Luka IVANKOVIĆ (+90kg/JK Dubrovnik), Vita HUDIKA (-70kg/JK Black Belt) i Antea AJDUKOVIĆ (+70kg/JK Pujanke).

Iako domaći natjecatelji nisu uspjeli doći do medalja, dali su razloga za navijanje posjetiteljima sportske dvorana „Žatika“, koja je izgrađena za potrebe svjetskog prvenstva u rukometu 2009. godine.

U konkurenciji 28 država najuspješnija ekipa bila je reprezentacija Francuske koja je osvojila šest zlatnih medalja, jedno srebro i šest brončanih medalja. Na drugom mjestu pozicionirala se ekipa Brazila sa četiri zlata, dva srebra i devet bronci. Natjecatelji iz Španjolske završili su na trećem mjestu sveukupnog poretka s jednim zlatom, dva srebra i dvije bronce.

Plasmane su ostvarili David ŠEGA (-66kg/JK Lika) i Leona NIKETIĆ (+70/JK Dubrovnik), oboje su završili natjecanje na sedmom mjestu.

Krajem travnja Hrvatski judo savez organizator je jednog od najvažnijih događaja u ovoj kalendarskoj godini. U Zagreb stižu olimpijski, svjetski i europski prvaci na Europsko prvenstvo.