VIOLIĆ ZLATNA, PET MEDALJA ZA HRVATSKU U PODGORICI!

Sjajan vikend za hrvatske judašice i judaše u Crnoj Gori iz koje su se vratili s pet medalja. Od 21. - 22. rujna u Podgorici je održan Europski kup na kojem je nastupilo 248 natjecatelja iz 29 država. Anđela VIOLIĆ (JK „Dubrovnik 1966“/-70kg) osvojila je zlato, Ivana MARANIĆ (JK „Panda“ – Zagreb/+78kg) srebro, Robert KLAČAR (JK „Istarski borac“ – Pula/-73kg), Dora BORTAS (JK „Samobor“/-57kg) i Petrunjela PAVIĆ (JK „Dubrovnik 1966“/-78kg) brončane medalje.

Violić je u finalnoj borbi savladala predstavnicu Italije Claudiu SPEROTTI s dva wazarija, a na putu do finala bila je bolja od Ksenije ZADVORNOVE (IJF) i Irene PEDROTTI (ITA).

Do finala je stigla i olimpijka iz Tokija Ivana Maranić, ali u finalnoj borbi nije uspjela pronaći riješenje za Albinu CHOLOMBITKO (IJF). Do finala je upisala pobjedu protiv Jovane MRVALJEVIĆ (MNE).

U kategoriji -73kg nastupilo je 32 natjecatelja a među njima i Robert Klačar koji je osvojio brončanu medalju protiv Talijana Lorenza IOVINA. Na putu do finalnog bloka Klačar upisao je pet pobjeda i poraz. Bolji je bio od Jahje NURKOVIĆA (MNE), Emila HENRIKSSONA (SWE), Sos HACATRJANA (SRB) i Matija RAKOČEVIĆA (MNE), poražen je protiv Amerikanca Jacka YONEZUKE.

Dora Bortas brončanu medalju osvojila je pobjedom protiv Anastasije SOKIRJANSKE (LAT). Kroz dan je upisala je pobjede protiv Iana DZHUMAEVE (IJF) i Tinke EASTON (AUS). Poražena je u polufinalu protiv Julije KOWACZYK (POL).

Dubrovkinja Petrunjela PAVIĆ osvojila je brončanu medalju u kategoriji -78kg protiv Pauline MUSZYNSKE (POL). U eliminacijskim borbama savladala je Jovanu STJEPANOVIĆ (SRB) i Rossanu TOCCI (ITA). Poraz je upisala protiv Marie SWAN (AUS).