SLAVIŠA BRADIĆ - DIREKTOR ZA EDUKACIJU IJF AKADEMIJE
Veliko priznanje! Nakon studija na sveučilištu u Cambridgeu i doktorata u Londonu uz brojne međunarodne pozicije u Europskoj judo uniji (EJU) i Međunarodnoj judo federaciji (IJF), dr. sc. Slaviša BRADIĆ imenovan je na poziciju Direktora za edukaciju u Akademiji IJF-a. https://academy.ijf.org/about-us

Photo: Boris TEOFANOVIĆ (EJU)
Do sada je vrijedna skupina održala 134 tečaja koji su brojali preko 6000 studenata iz 160 zemalja. Među brojnim polaznicima su olimpijski i svjetski prvaci, vrhunski natjecatelji i nacionalni treneri, Kodokan instruktori...
Predsjednik IJF-a Marius L. Vizer izjavio je da je IJF Akademija jedan od najuspješnijih projekata s najvećim učinkom u razvoju juda. Partner IJF Akademije je i Kodokan judo institut s kojim se originalnost juda čuva za naredne generacije.
Iako je Bradić aktivan na par funkcija u IJF-u (Military and police commission, Kata commission), te u EJU-u (Head of kata commission, President advisor), IJF Academy ipak ima posebnu težinu jer je visokoobrazovna institucija koja brine za obrazovanje i licenciranje trenera te provođenja različitih projekata u 204 zemlje članice.

Photo: Gabi JUAN (EJU)
- To je za mene zaista veliko priznanje i veliki korak jer sam na poziciji da judo i sportska znanja zajedno sa svojim kolegama podučavam i razvijam u cijelom svijetu. Podučavati judo u cijelom svijetu i raditi s najboljim trenerima svakako me čini sretnim jer tako i dalje imam priliku se usavršavati, a nadasve imponira to raditi u zemlji u kojoj je judo i nastao.
„Pozicija direktora za edukaciju je za mene veliki izazov jer kroz nju mogu ispoljiti sve svoje iskustvo i znanje, te u odličnoj suradnji sa svojim kolegama realizirati viziju očuvanja originalnog juda i njegovih vrijednosti za naredne generacije. Tako smo samo u prošloj godini osim standardnog obrazovanja za trenere od prve razine pa sve do doktorskih studija, razvili specifične mikro tečajeve kao što su; Kata for all, Judo for schools, Judo for police i security (prvi praktični tečaj održan je u Hrvatskoj), Self-defense for woman, Safe fall project. Time stvaramo uvjete za razvoj juda u svim segmentima.“ – nastavio je 56. godišnji Bradić.

„Ono što želim istaknuti je veliko iskustvo i zahvalnost na radu u HJS-u i dosadašnjoj izuzetnoj suradnji sa institucijama u Hrvatskoj s moje, sada već bivše pozicije glavnog tajnika Riječkog sportskog saveza. Naravno moj klub u Rijeci mi je uvijek poticaj jer se kroz period od 65 godina klub razvio u uzoran sportski kolektiv sa preko 450 registriranih članova i 11 trenera. Naravno bez obzira na sve želim istaknuti da mi je srce uvijek tu i da ću uvijek dati sve od sebe da pomažem i promoviram naš savez.“ – dodao je za kraj nekadašnji juniorski državni prvak RH te višestruki osvajač medalja na Prvenstvu Hrvatske dr. sc. Slaviša BRADIĆ, kojeg svi ipak znamo pod nadimkom „Brada“.

IJF Akademija obvezna je za sve trenere na svim velikim judo natjecanjima (Svjetsko prvenstvo, IJF WJT...) te međunarodnim judo sucima. Slaviša Bradić najavljuje da će od sljedeće godine licence biti obavezne i na EJU natjecanjima.