Mišković brončana, Marijanović peti u Abu Dhabi-u (UAE)

Na trodnevnom Grand Prixu u Abu Dhabi-u koji je počeo u nedjelju, Marijana Mišković (-63kg. JK STUDENT - Split) osvojila je brončanu medalju.

Mišković je u kategoriji -63kg prvo kolo bila slobodna, te je nakon tog pobjedila Esther STAM (NED), Lili XU (CHN) i upisala poraz od danas fenomenalne prestavnice Azerbeđana Ramile YUSUBOVE. Mišković je sa ovom osvojenom broncom osvojila još 80 bodova na IJF ranking listi, te je osigurala vizu za London 2012.

Njen klupski kolega Tomislav Marijanović nastupio je u kategoriji -81kg i osvojio 5.mjesto. Marijanović je bio bolji od Rijigawa SI (CHN) i Islama BOZBAYEVA (KAZ), a kolo kasnije je poražen od  Japanca Takahira NAKAI-a. Marijanović je svojim plasmanom osvojio 40 bodova na IJF ranking ljestvici.

Ovo je prvi put da će Hrvatska od osamostaljenja imati predstavnika na OI u Judu.

Hrvatski Judo Savez čestita natjecateljima na osvojenim plasmanima!