Azinović i Bekić brončani u Beogradu

Članovi JK Zagreb, Bernard Azinović i Andrea Bekić osvojili su na seniorskom Europskom kupu u Beogradu brončane medalje, te su tako vrlo vjerovatno potvrdili status nositelja za nadolazeće Europsko prvenstvo za mlađe seniore koje se održava u Tyumenu (RUS).

Azinović je nastupio u kategoriji -60kg, a na putu do brončane medalje bio je bolji od Frigyes SZABO (HUN), Brandon DODGE (GBR) i Tomi HEIKKINEN (FIN). U pofufinalnoj borbi poražen je od reprezentativca Bugarske Yanislava GERCHEVA. Azinović iako je još junior, ove je godine već trijumfirao na ECup-u,  u Sarajevu je u travnju osvojio zlatno odličje.

Andrea Bekić nakon osvojene srebrne medalje u Orenburgu (RUS) nastavila je niz na Europskim Kupovima. Bekić je ovog puta bila brončana, a pobjedila je Evelyne TSCHOPP (SUI), Tanju BOŽOVIĆ (MNE), Manon DURBACH (LUX) i Yuliu RYZHOVU (RUS). Bekić je izgubila od Iveline ILIEVE iz Bugarske.

Nadomak medalje ostala je Vesna BELJIĆ (-63kg, JK LIKA - Zagreb). Beljić je poražena u borbi za medalju od Ruskinje Tatyane KAZENYUK. Upisala je dva poraza i jednu pobjedu.

Azinović i Bekić osvojili su po 20 bodova na EJU ranking ljestvici, a Beljić 10.

Hrvatski Judo Savez čestita natjecateljima na ostvarenim plasmanima !