Srebrne medalje Barbari Matić i Ivani Maranić u Beogradu

I posljednjeg dana "naši" reprezentativci su se pobrinuli za odlične rezultate. Barbara Matić (JK "PUJANKE" - Split) i Ivana Maranić (JK PANDA - Zagreb) osvojile su srebrne medalje.

Barbara Matić u kategoriji -70kg pobjedila je Anđelu Džaković (MNE), Branku Mirjanić (SLO), Francisku Szabo (HUN) i nažalost je u finalu  izgubila od Ruskinje Irine SORDIYE. Ovo je druga medalja sa seniorskog Europskog kupa za Matić, prije tog već je osvojila medalju na ECup-u u Istanbulu.

Maranić je nastavila svoj niz sa osvajanjem medalja na Europskim Kupovima. Danas je bila bolja od Natalie Powell (GBR), Tatiane ZYRIANOVE (RUS), te je u finalnoj borbi poražena od Urške Gracner iz Slovenije.

Plasmane na današnjem natjecanju još su ostvarili Marija Ćosić (-70kg, 5.mjesto), Luka Leško (-100kg, 5.mjesto), Damir Islambašić (+100kg, 7.mjesto), Brigita Matić (-70kg, 7.mjesto).

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenim plasmanima !