Prve medalje podjeljene na Europskom Prvenstvu !

Jučer je u SD "Žatika" u Poreču započelo Adidas Europsko Juniorsko Prvenstvo. Nastupili su juniorke u ženskim kategorijama -44kg, -48kg, -52kg i juniori u kategorijama -55kg, -60kg, -66kg.

U kategoriji -44kg zlatnu medalju je osvojila Irina Dolgova (RUS) koja je u finalu bila bolja od predstavnice Turske Betul Aydun. Brončane medalje su osvojile Borislava Damyanova (BUL) i Rekka PUPP (HUN).

Adrien Quertinmont ispisao povijest u Poreču. Belgijanac je osvojio Europsku titulu u kategoriji -55kg, u finalu je bio bolji od Leria Tchelidzea (GEO). U borbama za brončanu medalju kao pobjednici su izašli Garik Harutyunyan (ARM) i Aurelien Claux (FRA). Za belgiju svakako izvrstan uspjeh. Zadnji puta zlatna juniorska medalja je osvojena 1972.godine.

Finale kategorije do -48kg bilo je izmedu Dilare Lokmanhekim iz Turske i Noe Minsker iz Izraela, zlatnu medalju je osvojila predstavnica Turske Dilara Lokmanhekim. Na postolju su im se pridružile Nicole Kaiser (AUT) i Anna Dmitrieva (RUS) koje su osvojile brončana odličja.

Gruzija i Rusija su jake države, barem kada se govori u judu. Lasha Shvadatuashvili je odličan primjer uspješnog juniora koji je prošle godine u Lommelu bio Europski prvak do 20 godina, da bi se nedavno okitio Olimpijskom titulom u Londonu 2012. Rus Zaur Kalashov dominirao je kategorijom do -60kg na ovogodišnjem prvenstvu, u finalu je bio bolji od Vazhe Margvelashvilia (GEO). Brončane medalje su osvojili Ahmet Sahin Kaba (TUR) i Carmen Maria Di Loretto (ITA).

Njemica Sappho Coban je osvojila zlatnu medalju u kategoriji -52kg pobjedom nad Amelie Guihur (FRA). Nakon samo dvije minute poentirala je sa dva wazari-a što joj je bilo dovoljno da osvoji titulu. U borbama za broncu kao pobjednice su izašle Karoline Pienkowska (POL) i Julia Rosso (FRA).

Grk Georgios Azoidis povratio Europsku titulu koju je već osvojio 2010 u Samokovu (BUL), finalu se susreo sa predstavnikom Nizozemske Jordy Bakkesom. Brončana odličja su osvojili Nikola Gusić (MNE) i Junior Degen (NED).