Kadeti osvojili tri medalje u Ukrajini !

Paralelno sa ECupom u Sarajevu i Grand Prixom u Samsunu (TUR), u Ukrajini se održavao Europski kup u konkurenciji kadeta. Naši natjecatelji osvojili su tri medalje.

U kategoriji -70kg, Brigita Matić osvojila je srebrno odličje pobjedama Sarah HIL L (GBR), Sofiyom DARCHUK (UKR), Sarom TINTOR (SRB), Ekaterinom BLINKOVOM (RUS), a u finalu gubi borbu od predstavnice Njemačke Giovanne SCOCCIMARRO.

Buga Kovač osvojila je brončano odličje u kategoriji -63kg pobjedama nad Prisca AWITI-ALCARAZ (GBR), Lubjanom PIOVESANA (GBR), Katerynom PROSTASOVOM (UKR), Nataliyom FILATOVOM (UKR), te je upisala poraz protiv Szabine GERCSAK (HUN) koja na kraju osvaja zlatno odličje.

Jedinu medalju u muškoj konkurenciji osvojio je Dominik Družeta. Družeta je u borbi za broncu kategorije -81kg bio bolji od Gruzijca Giorgia KURDIANIA. Tokom natjecanja bio je bolji od Nikite MIRONOVA (RUS), Denysa KOBZEVA (UKR), Igora VOROPAEVA (RUS), dok u polufinalu gubi od predstavnika Ukrajine Sergiya KRIVCHACHA.

Hrvatski judo savez čestita na ostvarenom uspjehu !