Uspješan vikend za juniore i kadete !

Paralelno sa Europskim Prvenstvom u Budimpešti gdje je medalju osvojio Tomislav Marijanović, održavala su se dva Europska kupa.

Juniorski ECup održavao se u Lignanu (ITA) gdje su naši juniori osvojili 3 zlatne i jednu brončanu medalju.

U kategoriji -90kg, Zlatko Kumrić pobjedom nad Piotrom Kucszerom (POL) osvaja zlatnu medalju. Tokom natjecanja bio je bolji od Tadeja Muleca (SLO), Li Kochmana (ISR) i Stephana Prietla (AUT).

Drugo zlatno odličje osvojio je Jurica Katić u kategoriji -100kg. U finalu pobjeđuje domaćeg predstavnika Cira Busta. Na putu do finala upisao je pobjede protiv Andraža Spilera (SLO), Mirca Diane (ITA) i Felipea Espindole iz Brazila.

Maja Blagojević osvojila je zlatno odličje u kategoriji -63kg, gdje pobjeđuje u finalnoj borbi protiv Rothem Shor (ISR). Bila je također bolja od Ozge Akarsu (TUR), Dilare Incedayi (TUR), Bar Farin (ISR) i Carine Gouveia (POR).

U kategoriji -52kg Beata Guszak osvojila je broncu pobjedom nad Ines Beischmidt (GER). Pobjedila je Merve Turk (TUR), Abbie Blackie (GBR), Martinu Loiacono (ITA), te upisala poraz od predstavnice Belgije Evi Vermandere.

Na kadetskom ECup-u u Pitestiu (ROU) osvojeno je zlatno odličje i dvije bronce.

Buga Kovač u kategoriji -63kg osvojila je zlatno odličje pobjedom u finalu nad Michaela Polleres (AUT). Tokom dana bila je bolja od Camile Zeferino (BRA), Desislave Tsoneve (BUL) i Gabriele Birsan (ROU).

U kategoriji -73kg osvojene su dvije brončane medalje. Boris Maurović u borbi za broncu bio je bolji od Gheorge Gabuna (ROU). Prije toga pobjedio je i Oleksandra Kruka (UKR), Carmina Placina (ITA), Patricka Ganselmayera (AUT), dok je u polufinalnu poražen od Arsa Milića (MNE). Drugu broncu za Hrvatsku osvaja Lovro Kovač pobjedom nad Oleksanrdom Kruk (UKR). Na putu do polufinala pobjeđuje Dragosa Constanstina Pecheu (ROU), Valeriu Nacua (MDA), Angela Mirabellu (ITA), Joao Falqueta (BRA), te ga u polufinalu zaustavlja drugi predstavnik Brazila Jose Basile.

Plasmane su još ostvarili Tena Šikić (ECup Lignano 5.mjesto), Dominik Družeta (ECup Pitesti 5.mjesto) i Josip Mihael Medugorac (ECup Pitesti 7.mjesto)

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenim plasmanima!