Bronce za Klibu i Prodan na EYOF-u!

Lara Kliba i Karla Prodan osvajačice su brončanih medalja na Europskom olimpijskom festivalu mladeži (EYOF) u Gruziji. Ljetni festival koji se održava po 13.put, ove godine je u Tbilisiju te traje od 26. srpnja do 01. kolovoza.

U borbi za broncu kategorije -63kg, Lara Kliba pobjedila je predstavnicu Švedske Idu Eriksson! U jutarnjim satima natjecanja, Kliba je bila bolja od Acelye Toprak (GBR) i Mine Agnete Ricken iz Grčke, u polufinalu je poražena od Ukrajinke Iryne Kyhraschevske.

Do druge medalje za Hrvatsku, pobjedom u kategoriji -70kg je osvojila Karla Prodan, koja je slavila nad Shelley Ludoford iz Velike Britanije. Kao prva nositeljica turnira, Prodan je u prvom kolu bila bolja od Dziyane Zhukavets iz Bjelorusije i Litvanke Migle Dudenaite. Polufinalnu borbu gubi od Alice Bellandi (ITA).

U Tbilisiju nastupa  3220 sportaša koji se natječu u 9 sportova - atletici, biciklizmu, gimnastici, košarci, judu, odbojci, plivanju, rukometu i  tenisu.

Lara Kliba i Karla Prodan za sada si jedine osvajačice medalja za HRVATSKU na EYOF-u!

Hrvatsku delegaciju predstavlja 15 atletičara, 3 biciklista, 1 gimnastičar, 4 judaša, 8 plivača i 2 tenisača, ukupno 33 sportaša u 6 sportova.