Marijana do srebra u Tunisu!

Nova sezona za hrvatski judo jednostavno nije mogla bolje početi. Već na prvom turniru u 2016.godini led je probila Marijana Mišković Hasanbegović u Tunisu gdje je osvojila srebrnu medalju.

U finalu kategorije -63kg, bolja od naše natjecateljice bila je Francuskinja Marielle Pruvost koja je slavila za razliku od dvije opomene. Do finala Marijana je pobjedila Clementine Louchez (FRA), Helene Dombeu Wezeu (CAM) i Cloe Yvin (FRA).

Nakon itekako osvojenih 60 bodova za OI Rio de Janeiro Marijana nije skidala osmijeh sa lica, jer i sama zna da je korak bliže nastupu na svojim drugim Olimpijskim Igrama. "Nakon Svjetskog prvenstva i 7.mjesta u Astani, pa niz ozljeda dočekao me prvi turnir, uvijek moze bolje ali evo, medalja je tu. Treća borba, odnosno u polufinalu mi je bilo najteže, znala sam da moram “poginuti” u borbi i da će mi biti puno lakše u finalu. Idući tjedan očekuje me Grand Prix na Kubi."

Sutra nas očekuje nastup Brigite Matić u kategoriji -78kg.