Završetak Europskog kupa donio još tri medalje za Hrvatsku!

Nakon što je Iva Oberan upisala prvu medalju (broncu) za Hrvatsku na 11. Europskom kadetskom kupu u Zagrebu, završetak natjecanja donio je još tri medalje hrvatskih predstavnika.

U kategoriji -70kg judašica dubrovačkog kluba Župa dubrovačka, Petrunjela Pavić, na krilima ispunjene dvorane Sutinska vrela došla je do finala natjecanja, gdje je izgubila ipponom od Slovenke Pecoler.

U kategoriji +70kg judašica samoborskog kluba Profectus, Helena Vuković, osvojila je protiv Talijanke Origgi brončanu medalju nakon što je prošla kroz zahtjevan repasaž.

U kategoriji +90kg judaš zagrebačke Mladosti, Filip Miljević, prema najavi izbornika ženske reprezentacije Vladimira Preradovića, također je osvojio medalju. Kroz repasaž je došao do borbe za brončanu medalju te ju uspješno okončao protiv BiH judaša Vasilija Vujičića.

Iako je nedjeljnim borbama završio 11. Europski kadetski kup u Zagrebu, brojne reprezentacije će ostati u Hrvatskoj jer od ponedjeljka do srijede traje jaki međunarodni trening kamp, sa zajedničkim treninzima kao priprema za nadolazeći dio sezone.