DUBROVNIK, SJAJNA UVERTIRA PRED EUROPSKO PRVENSTVO

04.04.2024 - 12:37
Travanj, mjesec kada su sve oči uprte u Hrvatski judo savez i nadolazeće Europsko prvenstvo. Ali prije toga, i dalje smo u Hrvatskoj, jadranski biser iduća je postaja EJU Europske turneje.

KRIŠTO BRONČANA U TURSKOJ

30.03.2024 - 14:46
Drugog dana IJF Grand Slama u Turskoj obje natjecateljice iz Hrvatske došle su do same završnice. Iva OBERAN (JK „Župa dubrovačka“) i Katarina KRIŠTO (JK „Dalmacijacement“ – Kaštel Sućurac) susrele su se u borbi za brončanu medalju u kojoj je nakon nešto manje od tri minute borbe slavila Krišto.

PULJIZ BRONČANA NA GRAND SLAMU U TURSKOJ: „DRAGO MI JE DA SAM ZAVRŠILA DAN S MEDALJOM!“

29.03.2024 - 16:13
Antalya, novi izazov i još jedan IJF Grand Slam turnir koji je na rasporedu od 29. – 31. ožujka. Natjecanje u Turskoj okupilo je 628 judaša i judašica iz 93 države, a baš radi velikog broja prijava, isto se održava na četiri tatamija. U finalnom bloku opet smo imali priliku gledati Anu Viktoriju PULJIZ (JK „Solin“) koja je završila na trećem mjestu!

VAŽNOST POZNAVANJA PRAVILA

26.03.2024 - 10:21
Judo je sport s vrlo jednostavnim principima, mogli bismo reći prilagođen djeci, jer je cilj sporta jasan: rezultat ippon, ništa više, ništa manje! Ono gdje stvari postaju malo složenije jest da postoje deseci načina za pobjedu ipponom, stojeći i na tlu, a u svakom sektoru opet se tehnike diverzificiraju, što judo čini sportom iznimnog bogatstva.

JOŠ MJESEC DANA DO EURA U JUDU

25.03.2024 - 16:28
Za točno mjesec dana počinje Europsko prvenstvo za judaše, judašice i mješovite ekipe! Olimpijski, svjetski i europski prvaci stižu na najprestižniji događaj starog kontinenta.